SÜPER LİG:
Ay: 'Serdar Aziz'e teklif geldi'
Bursaspor Başkanı Ali Ay, Serdar Aziz’i değerini bulması halinde göndereceklerini belirterek, “Değerini bulduktan sonra gider, değerini bulmadıktan sonra Serdar Aziz bizim futbolcumuz. Burada Bursaspor’un menfaati önemli. Serdar’a değerinin biraz altında teklif geldi. Yurt içi ve yurt dışından teklif var ama takas formülü düşünmüyoruz” dedi.
Yeşil-beyazlı kulübün başkanı Ali Ay, basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına mali tabloyla ilgili bilgiler vererek başlayan Ali Ay, “Bana, ‘Başkan ağlıyorsun’ diyorlar. 300 milyon borçla kulübe başkan olarak seçildik. Allah’a şükür şu ana geldik. Ay sonuna kadar 13 milyon eksiğimiz kaldı. Gelecek ay 30, aşağı yukarı 43 milyon eksiğimiz var. Gündem transfer. Herkes şuna inansın. Ben kendimi herkesten fazla Bursasporlu görüyorum. Bursaspor’un menfaati neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Geçen seneki futbolcu bütçemiz 140 küsür milyondu. Biz hocamızla oturduk nerelere transfer yapabiliriz, bütçemiz ne olacak, ne kadar harcama yapabiliriz bunları tartıştık. 8 futbolcu ile görüşme halindeyiz. Bunların 3’ü bitti. 2’sini biliyorsunuz. Diğerini yarın söyleyeceğim. Görüştüğümüz futbolcuların yüzde 90’ı bonservisi olmayan veya elinde olan futbolcular. Buna sadece ben karar vermiyorum. Hep beraber futbolcuları izliyoruz, izletiyoruz. Fransa’dan 3 futbolcu izledik. 20-25 bin Euro’ya oynayan topçu Bursaspor ismini duyunca 1 buçuk milyon istiyor. Öyle bir alışmışlar ki. Bursaspor’da 1 milyondan aşağı oynayan topçu yok. Bunu da kırmak istiyoruz. Bizim hedefimiz var. Bizim bütçemiz KDV dahil 50-55 milyon aralığında olacak” diye konuştu.

“DÜNYA KADAR GÜRÜLTÜ KOPARILDI”
Akhisar Belediyespor’dan transfer edilen Merter Yüce ve İsmail Konuk ile ilgili eleştiriler yapıldığını hatırlatan Başkan Ay, “2 tane topçu aldık. Dünya kadar gürültü koparıldı. Deniz’i aldığımızda onun da 3 golü vardı, Deniz de kendini gösterdi. Türkiye’nin en iyi golcülerinden bir tanesi. Aldıklarımız bunun kadar olmayacak tabi. Biz şu anda karakteri düzgün, kafayı tekmeye uzatabilecek, Bursaspor için kendini verebilecek, kılı döndü, dizi ağrıdı, 2-3-5 hafta ‘Ben oynamıyorum’ demeyecek futbolcuları almaya çalışıyorum. Elimizde sakat olan futbolculardan bahsetmiyorum tabi. Biz alt yapımızdan gençlerle çalışmayı istiyoruz. Gençlerle ilgili de herkeste beklenti var. Gençlerimizin 7-8 tanesini Mersin maçında oynattık. O kadar güzel şeyler yazıldı ki. Mersin İdmanyurdu 3-4 as futbolcusuyla oynadı, gerisi U21 takımıydı. Bu takım da U21’de sonuncu olmuş bir takım. Gençlerimize gaz verelim de onların da ayaklarını yere basmasını sağlamaları lazım. Onlar genç futbolcu. 52 tane topçumuz var. Gençlerimiz ve A takımda oynayan topçular. 5-6 tanesi Yeşil Bursa takımından gelen futbolcular var. 5 tanesini kiralıktı, geriye gidecek. Geriye 46 tane futbolcu kalıyor” şeklinde konuştu.

“ŞAMİL’E DE GİYDİRİLDİ”
Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile görüştüklerini ifade eden Başkan Ali Ay, “Hocamla görüştüm. Altyapıya çok önem veriyorum. İlçe takımlarına da bazı topçularımız gidecek. Biz transferi doğru yapmaya çalışıyoruz. Siz de göreceksiniz; bu yönetim güzel transferler yapacak. 10-15 gün içinde herkes görecek. Sizden rica ediyorum; Aldığımız futbolcular kapasitesi olmayan futbolcular olabilir ama önyargılı olmayalım. Şamil’e de giydirildi, taraftar Şamil’i ıslıkladı ama keşke bütün futbolcularımız onun gibi olsa” dedi.

“30 BİN EURO İÇİN 5 BUÇUK SAAT PAZARLIK EDİLDİ”
Avusturya’da yapılacak kampa kadar transferin yüzde 95’ini bitirmeyi planladıklarını ifade eden Ay, “Daha önce yapılan hataları gördüğümüz için acele ediyoruz. Transfer komitemize de teşekkür ediyorum. Gece 11-12’ye kadar görüşüyorlar. 30 bin Euro için 5 buçuk saat pazarlık etti arkadaşlarımız. Burada sadece arkadaşlarımızın ve hocamızın bu işin üzerinde hassasiyetle durduğunu göstermek istiyorum. Ben dayanamayıp ‘gidiyorum’ dedim. Adam bize, ‘Ben Barcelona’ya da futbolcu satıyorum, siz de gelin pazarlığı beraber yapalım’ dedi. Bu futbolcuyu yarın duyacaktınız” diye konuştu.

“MALİYETİ AZ OLAN KARAKTERLİ TOPÇULARI ALMAK İSTİYORUZ”
‘Transfer teklifi alan oyuncular var ama onlar için biraz zaman erken’ diyen Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Düşünmediğimiz topçular da inşallah giderler. Biz 7-8 oyuncu alacağız. Kimi oynatacağını karar verecek olan hoca. Burada önemli olan rekabeti sağlayabilmek. Maliyeti az olan karakterli topçuları almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“SERDAR AZİZ’İ EVE GÖTÜRECEĞİM”
Serdar Aziz’in transfer olması durumunda bir stoper daha alınacağını söyleyen Ay, basın mensuplarının, ‘Serdar nereye gidecek?’ sorusuna, ‘Serdar Aziz’i eve götüreceğim’ yanıtını verdi. Başkan Ay’ın bu ifadesi gülüşmelere sebep oldu. Yıldız oyuncunun transfer olup olmayacağının belli olmadığını ifade eden Başkan Ay, “Gidip gitmeyeceği de belli değil. Değerini bulduktan sonra gider, değerini bulmadıktan sonra Serdar Aziz bizim futbolcumuz. Burada Bursaspor’un menfaati önemli” dedi.

“GEREKLİ ADIMLARI ATMAZSAK YEMİN EDİYORUM BURSASPOR BATAR”
Kulübün pilot takımı Yeşil Bursa’yı ellerinden çıkaracaklarını ifade eden Ay, “İyi bir müşteri bulursak elimden çıkacak. Bursaspor’a ağırlık vermek istiyorum. Voleybol, basketbol ile ilgili sponsor veya belediyeye de devredilebilir. Bunu düşünüyoruz. Biz eğer gerekli adımları atmazsak yemin ediyorum Bursaspor batar. Şöyle bir olay var. Gelir 60 milyonsa buna göre harcama yapmak zorundasınız. Bu gönül işi, topçu işi değil. Şampiyon olsan da olmasan da Bursasporluyuz diyorlar. Skora göre Bursasporluysanız Bursaspor’dan çekilsinler. 700 bilet satılmış, yazıklar olsun. Taraftar için de bir şey söyleyemiyorum. Çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bursaspor’u seven firmalar var. 5 milyonluk daha belki sponsor alacağız. Bu firmaları çoğaltmaya çalışıyoruz. Benim 200 milyonum olsa bak nasıl takım kuruyorum. Herkes göbekten atıyor. Para yok, herkes transfer istiyor. Kombine alın, kombine yok, loca alın, loca yok. Bu takım nasıl yaşayacak? Gelir olsa basketbolu da voleybolu da 1. ligde oynatırım. Gelecek ay 4 milyon dönem faizi vereceğim. Aldığımız forma reklamı 4 milyon TL zaten. Benim içim acıyor. Kesinlikle kabullenemiyorum. Benim ilk hedefim banka borcunu sıfırlamak. Bu paraları ödemezsek Bursaspor kurtulmaz” dedi.
Tofaş firması ile görüşmelerin olumlu yönde gittiğini belirten Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tofaş ile görüştük, kabul edildi. Olumlu sonuçlandı. ‘Gelin anlaşma yapalım’ dediler. Şu anda Tofaş ile çok güzel bir yere geldik. Ben en fazla ona seviniyorum, diğer firmalara da örnek olacak. Localarımızı, kombineleri, kapı isimlerini sattıktan sonra Bursaspor’u uçururuz. Kalıcı geliri düşünmemiz lazım. Gelecek sene güzel bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Milletin cebinde akrep var. Gidiyorlar Beşiktaş’tan, Galatasaray’dan loca alıyor, orayı prestij olarak görüyor.”

“SERDAR’A DEĞERİNİN ALTINDA TEKLİF GELDİ”
Serdar Aziz’e hangi takımdan teklif geldi sorusunu yanıtlayan Ay, “ Serdar’a değerinin biraz altında teklif geldi. Yurt içi ve yurt dışından teklif var ama takas formülü düşünmüyoruz” dedi.
Borçları kapatacaklarını ifade eden Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, “Fabrikadaki arkadaşlarımla kavga ediyorum, futbolcularımı böyle gördüğüm zaman üzülüyorum. İmkanım olsa 5-10 milyon Euro daha çıkarıp veririm ama mali açıdan, vergisel açıdan uygun değil. Kendi şirketimi zora sokarım. Gelen para borca gidecek. Omurgamızı kurmamız lazım. Yaşlı da alacağız ama gençleri de katacağız” dedi.
Başkan Ay, bir soru üzerine geçtiğimiz sezon Medicana Sivasspor’da forma giyen Aatif Chahechouhe ile ilgilendiklerini de sözlerine ekledi.
Geçtiğimiz sezonlarda Bursaspor’da forma giyen Arjantinli futbolcu Belluschi ile ilgili de bir dönem düşüncelerinin olduğunu belirten Ay, “Arkadaşlardan bir tanesi ‘34 yaşında ve takımın yaş ortalaması çıkacak’ dedi. O yüzden vazgeçtik. Onun da ne olduğunu bilmiyoruz. Mahkeme devam ediyor ama kazanma olasılığı azaldı” diye konuştu.

“KOSKOCA ADAM NE DİYEYİM?”
Bir basın mensubunun, ‘Hamza Hamzaoğlu Galatasaray ile ilgili demeçler veriyor, tepki alıyor. Daha az konuşması yönünde uyarıyor musunuz? sorusuna da Başkan Ay, “Koskoca adam ne diyeyim. Gerekenler kendisine söyleniyor. Hamzaoğlu özünde politik davranmayan bir insan” dedi.

"İSMAİL BİZİM FLAŞ TRANSFERİMİZ DEĞİL"
‘İsmail Konuk konusunda kafanızda soru işaretleri var mı?’ sorusuna da Başkan Ay, “İsmail Konuk’u futbola kazandıran Hamza Hamzaoğlu. Onunla konuştuk, alınması taraftarıydı. Kendisine onay verdik. Serdar Aziz’in, Dany’in gittiğini düşünün. Sivok ve Ertuğrul Ersoy kaldı. İsmail Konuk’u aldık. Onun yanına bir 4 numara daha alacağız. Kalkıp hocaya ben bunu istemiyorum olmasın diyemem. Cebime de uygun, benim de hoşuma gitti. 2+1 yıllık anlaşma sağladık. İsmail bizim flaş transferimiz değil ki. Ozan Tufan’ı Fatih Terim oynattı, herkes acayip eleştirdi. Çocukları taraftarın önüne atmayın. Atarsanız verim alamazsınız” yanıtını verdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bursaspor'a yeni yıldız
Süper Lig'in son haftasında Mersin İdmanyurdu'nu 5-2 mağlup eden Bursaspor'da karşılaşmada...

Haberi Oku